Ukrajine pomohla rýchla prvá pomoc a teraz potrebuje našu vytrvalosť

Náš projekt Otvor srdce, daruj knihu nám opäť pripomenul, že deti majú radi knihy. A nielen naše slovenské ale aj tie naše ukrajinské. V spolupráci s partnermi zabezpečujeme tlač kníh v ukrajinskom jazyku. Knihy môžete stiahnuť aj vy, vytlačiť a doručiť na miesta zbierok pre Ukrajinu. Ak nemáte kapacitu na tlač a táto iniciatíva sa vám páči, pošlite finančný dar na účet Trenčianskej nadácie a my získané dary použijeme na tlač, viazanie a distribúciu kníh.

28. marec 2022

SK81 3100 0000 0042 5004 1305
Variabilný symbol: 20030000
Poznámka: Knihy UA
Stiahnuť knihu tu

Naďalej vysielame našich Dr. Klaunov na miesta pobytu ukrajinských rodín, aby svojím hereckým umením pomohli zmierniť napätie a rozveselili hlavne deti, darí sa im to však aj u dospelých. Ak vás poteší práve táto aktivita, pošlite príspevok do nadačného fondu Dr. Klaun Trenčianskej nadácie, z ktorého sú tradične financované predstavenia klaunov. Klauni hrajú pre radosť ukrajinských detí, finančná podpora pôjde výhradne na ich cestovanie do vzdialených miest Slovenska, prípadne na zakúpenie drobného darčeka - farbičky, omaľovánky, bublifuky, lopty, švihadlá.

SK81 3100 0000 0042 5004 1305
Variabilný symbol: 20030304
Poznámka: Dr. Klaun UA

Stále je možnosť finančne prispieť spoľahlivým organizáciám, ktoré pomáhajú priamo na hraniciach a v miestach pobytu ukrajinských rodín.

Vieme, že medzi našimi priaznivcami sú aj majitelia firiem a zástupcovia väčších spoločností. Ak máte možnosť vytvoriť u vás vo firme tím dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní ísť pomáhať na hranice alebo do záchytných táborov na 3 - 5 dní, bude to cenná pomoc. Dobrovoľníci začínajú byť vyčerpaní, fungujú 24 hodín 7 dní v týždni. Príchod nových tímov, ideálne na viac dní, čím uľahčia prácu koordinátorom pri vysvetľovaní a zabehnutí, veľmi pomôže. Ak máte takúto možnosť, kontaktujte nás:

Nikola Sedláčková, projektový manažér, 0907403253, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

28. marec 2022
 
 Ďakujeme
Mesto TrenčínMinisterstvo kultúry SR - Ministerstvo5 star glass | RONACORA GEO | Slovenské softvérové riešeniaEmersonAS TrenčíndogdocsRadovan Stoklasa[www.ksa.sk] - Tvorba www stranok eventive | tréningy - školenia - poradentvoEnergia pre krajinuTimm Slovakia s.r.oVaillantTrenčiansky terajšok – Nezávislé noviny trenčianskeho regiónuASOCIÁCIA KOMUNITNÝCH NADÁCIÍBYTAS, s.r.o., Trenčín - kotolne, technické zabezpečenie budov a automatizácia, diaľkový dohľad cez internetIDEA Trenčín - reklamné štúdioArt eventadvokátska kancelária | law firmPovažský cukor - Cukrovar Trenčianská teplá