Obdarovali ste deti z Trenčína, Bánoviec nad Bebravou, Trenčianskeho Jastrabia a Starej Turej

V sedemnástom ročníku Otvor srdce, daruj knihu sme stáli pred výzvou. Do projektu sme prizvali aj školy zo Starej Turej a celkový počet detí, ktoré sme chceli obdarovať, tak narástol na 250. Napriek zatvoreným obchodom počas významnej doby predaja kníh darcovia našli spôsob, ako deti ani tento rok nesklamať a netradične poslali peniaze priamo na účet nadácie. A tu už to bolo jednoduché, pretože nadácia sa postarala o odkúpenie zostávajúcich knižiek v kníhkupectvách a o ich včasné doručenie malým adresátom.

23. december 2021

„Chceme sa vám poďakovať za zakúpené knihy pre detičky. Keďže všetky sú momentálne v karanténe, knihy boli odovzdané rodičom, aby si ich deti našli pod vianočným stromčekom. Aj keď sme nemali možnosť sa s vami stretnúť, sme vám veľmi vďační za možnosť potešiť deti“.

Do projektu sa tento rok zapojilo 13 základných škôl a 11 materských škôl z Trenčína, Bánoviec nad Bebravou, Trenčianskeho Jastrabia a Starej Turej. Celková hodnota daru dosiahla neuveriteľnú sumu 2661 eur. Časť nepredaných kníh deťom darovala spoločnosť Knihy pre každého z OD Prior a Biopredajňa Malý princ na Mierovom námestí.

Na predvianočnom projekte venovanom deťom z rodín v sociálnej núdzi sme spolupracovali so základnými a materskými školami zo štyroch miest a obcí, s kníhkupectvami Panta Rhei, Knihy pre každého a Biopredajňou Malý princ. Naše poďakovanie okrem nich patrí aj všetkým známym neznámym darcom.

23. december 2021
 
 Ďakujeme
Mesto TrenčínMinisterstvo kultúry SR - Ministerstvo5 star glass | RONACORA GEO | Slovenské softvérové riešeniaEmersonAS TrenčíndogdocsRadovan Stoklasa[www.ksa.sk] - Tvorba www stranok eventive | tréningy - školenia - poradentvoEnergia pre krajinuTimm Slovakia s.r.oVaillantTrenčiansky terajšok – Nezávislé noviny trenčianskeho regiónuASOCIÁCIA KOMUNITNÝCH NADÁCIÍBYTAS, s.r.o., Trenčín - kotolne, technické zabezpečenie budov a automatizácia, diaľkový dohľad cez internetIDEA Trenčín - reklamné štúdioArt eventadvokátska kancelária | law firmPovažský cukor - Cukrovar Trenčianská teplá