Deti z DSS sa aj v roku 2021 zabávajú s Dr. Klaunom

Nadačný fond Dr. Klaun organizuje návštevy detských divadelných hercov v zariadeniach, kde žijú deti s rôznymi ochoreniami a postihnutiami dlhodobo odlúčené od svojich rodičov a blízkych. Bábkoherci, mímovia, klauni i kúzelníci im prinášajú spolu so svojimi predstaveniami radosť a smiech, pri ktorých sa deti uvoľňujú a zabúdajú na samotu. Projekt každoročne organizujeme vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

01. august 2021

Predstavenia sú zakaždým iné, neobvyklé, často sprevádzané búrlivými emóciami. Deti prichádzajú pohladiť a porozprávať sa s bábkami, „zaposunkovať si“ s mímom, objať klauna, pri ktorom na hodinu úplne zabudli, kde sú. Pre zúčastnených je to úžasný pocit, veď objatie od dieťaťa s rúčkami, ktoré „neposlúchajú“, či zopár slov od malého šibala s poruchou reči bývajú často hrdinským výkonom.

Predstavenia pre deti realizujú mímovia Vlado Kulíšek a Miro Kasprzyk, bábkoherci Tomáš Plaszky, Nela Dušová, Ján Haruštiak a Vlado Zetek, klauni Aďo Ohrádka a Igor Strinka a kúzelník Melies. Naši Dr. Klauni sú predovšetkým umelci, ale vďaka dlhoročným skúsenostiam v tejto práci sa z nich stali špecialisti na komunikáciu s deťmi s rôznymi hendikepmi. Sú schopní prispôsobiť sa náhlym zmenám v reakciách detí a naučili sa rozumieť špecifikám rôznych ochorení.

Pre deti i dospelých - špeciálnych pedagógov, zdravotníkov a vychovávateľov je každé stretnutie s klaunom novým nezabudnuteľným zážitkom.

01. august 2021
 
 Ďakujeme
Mesto TrenčínMinisterstvo kultúry SR - Ministerstvo5 star glass | RONACORA GEO | Slovenské softvérové riešeniaEmersonAS TrenčíndogdocsRadovan Stoklasa[www.ksa.sk] - Tvorba www stranok eventive | tréningy - školenia - poradentvoEnergia pre krajinuTimm Slovakia s.r.oVaillantTrenčiansky terajšok – Nezávislé noviny trenčianskeho regiónuASOCIÁCIA KOMUNITNÝCH NADÁCIÍBYTAS, s.r.o., Trenčín - kotolne, technické zabezpečenie budov a automatizácia, diaľkový dohľad cez internetIDEA Trenčín - reklamné štúdioArt eventadvokátska kancelária | law firmPovažský cukor - Cukrovar Trenčianská teplá