Leto sa postupne farbí do jesene...

Do konca roka sa tešíme ešte na vydanie CD na motívy knihy Nakresli si príbeh od Mateja Zámečníka, 11. novembra sa uskutoční športový deň nepočujúcich, ktorý pripravuje Športový klub nepočujúcich a 6. december bude venovaný vianočnému cimbalovému koncertu Trenčianskeho osvetového strediska.

24. október 2017

22. júna oslávili v Handrbolke (OZ Handrbolka) deň lesných škôlok, spojili ho s tvorivými dielňami a koncertom hudobnej skupiny „Pánka“, hudobníka, ktorý vystupuje na komunitných akciách zameraných najmä na zdravý životný štýl.

27. júna sa uskutočnil 2. ročník festivalu detí (TRAKT). Napriek komornejšej atmosfére v porovnaní s minulým rokom bol festival veľmi dobre zorganizovaný a prepájal rôzne umelecké aktivity. Ústrednou témou bol otvorený ateliér v kultúrnom centre Hviezda (workshopy luminografie, grafiky, enkaustiky, maľby a fotografie), animované filmy ocenili deti aj dospelí.

Letný hudobný festival v Trenčianskych Tepliciach (Miloš Lutka) bol 4. júla napriek horšiemu počasiu úspešný, nadviazal na minuloročnú akciu Teplické mechy, popoludňajším programom oslovil hlavne deti, no a staršie generácie zaujali večerní hudobní interpreti.

V lesoparku Brezina pokračujú nadšenci v budovaní streetworkout parku, v lete vďaka grantu Klubu darcov pribudli lavičky na precvičovanie. Stupienky na vyskakovanie sú v plnom užívaní, už pri ich inštalovaní sa návštevníci Breziny pristavovali, dnes na nich môžu robiť stojky na rukách (kto chce, aj na hlave :-)).

Prázdniny pod trenčianskym hradom (Centrum pre rodinu) od 14. - 18. augusta priniesli deťom nezabudnuteľný týždeň. Medzi top aktivity patrili vodné hry a dračie lode. Nové priateľstvá priniesli úlohy anjelikov - ráno si deti vylosovali svojho zverenca, o ktorého sa počas celého dňa potajomky starali, boli všímaví, láskaví alebo ho niečím obdarovali.

 

24. október 2017
 
 Ďakujeme
Mesto TrenčínMinisterstvo kultúry SR - Ministerstvo5 star glass | RONACORA GEO | Slovenské softvérové riešeniaEmersonAS TrenčíndogdocsRadovan Stoklasa[www.ksa.sk] - Tvorba www stranok eventive | tréningy - školenia - poradentvoEnergia pre krajinuTimm Slovakia s.r.oVaillantTrenčiansky terajšok – Nezávislé noviny trenčianskeho regiónuASOCIÁCIA KOMUNITNÝCH NADÁCIÍBYTAS, s.r.o., Trenčín - kotolne, technické zabezpečenie budov a automatizácia, diaľkový dohľad cez internetIDEA Trenčín - reklamné štúdioArt eventadvokátska kancelária | law firmPovažský cukor - Cukrovar Trenčianská teplá