Nadačný fond Dr. Klaun funguje už od roku 2002

Klauni od začiatku boli vynikajúci umelci, museli sa však priamo počas predstavení vysporiadať s rôznymi situáciami a nevyspytateľnými reakciami detí. Ich najväčšou devízou a zároveň netradičným liekom je smiech.

31. marec 2014

Nadačný fond Dr. Klaun je jedinečný projekt v rámci celého Slovenska. Zameriava sa na zraniteľnú skupinu detí s rôznymi druhmi znevýhodnení dlhodobo odlúčených a umiestnených v zariadeniach sociálnej a zdravotníckej starostlivosti. Prostredníctvom divadelných predstavení im prináša veľmi príjemný a účinný liečebný prostriedok - smiech. Zhruba hodinové divadelné predstavenia klaunov, mímov, bábkohercov i kúzelníkov sú výnimočné v prvom rade tým, že spolu s veľkými hercami sa i deti stávajú tvorcami príbehov. A potom aj tým, že veľkí herci sami prichádzajú za deťmi priamo do ich náhradných domovov.

Nadačný fond Dr. Klaun má za sebou jedenásťročné skúsenosti s prácou s deťmi. Zorganizoval viac ako 11 úspešných benefičných akcií pre verejnosť preslávených získaním viacerých zápisov do knihy slovenských rekordov. Jeho zakladateľom je cudzinec s dobrým srdcom, nekonečným optimizmom a presvedčením, že ak budeme veľmi chcieť, dielo sa podarí. Svojou publicitou prekonal hranice Trenčína, trenčianskeho regiónu i Slovenska.

Vo februári a marci navštívili umelci ďalších 11 zariadení. Ďakujeme spoločnosti Slovenské elektrárne a.s.

31. marec 2014
 
 Ďakujeme
Mesto TrenčínMinisterstvo kultúry SR - Ministerstvo5 star glass | RONACORA GEO | Slovenské softvérové riešeniaEmersonAS TrenčíndogdocsRadovan Stoklasa[www.ksa.sk] - Tvorba www stranok eventive | tréningy - školenia - poradentvoEnergia pre krajinuTimm Slovakia s.r.oVaillantTrenčiansky terajšok – Nezávislé noviny trenčianskeho regiónuASOCIÁCIA KOMUNITNÝCH NADÁCIÍBYTAS, s.r.o., Trenčín - kotolne, technické zabezpečenie budov a automatizácia, diaľkový dohľad cez internetIDEA Trenčín - reklamné štúdioArt eventadvokátska kancelária | law firmPovažský cukor - Cukrovar Trenčianská teplá