Vytlačiť túto stránku

Novinky pred koncom roka

Ubehol týždeň od spustenia predaja kníh v projekte Otvor srdce, daruj knihu a naši darcovia opäť milo prekvapili. Z celkového počtu 250 vybraných detských kníh už viac ako polovica zmizla z pultov predajní Panta Rhei v Laugaríciu, v Maxe a na Braneckého ulici. Ak túžite užiť si pokojnejšiu atmosféru mimo obchodných centier, veselo zamierte do Biopredajne Malý princ na Mierovom námestí alebo do Prioru do predajne Knihy pre každého.

22. november 2021

Po dvojročnej prestávke opäť pripravujeme grantové kolo Klubu darcov a  veríme, že sa v osemnástom ročníku stretneme pri hodnotení projektov. Grantovú výzvu vyhlásime v januári 2022 a predpokladáme, že v máji budeme poznať výsledky. Radi by sme výzvu zamerali na problémy ľudí a organizácií spôsobené pandémiou. Klub je otvorené spoločenstvo darcov, ktorí radi medzi sebou privítajú nových členov. Tak ak máte chuť pomôcť, ste vítaní.

V júni 2021 sa cez južnú Moravu prehnalo tornádo a silné krupobitie, ktoré zničilo niekoľko obcí, pripravilo stovky ľudí o strechu nad hlavou a spôsobilo zranenia mnohým ľuďom. Na južnú Moravu sme nezabudli. Náš jesenný koncert „Dvadsať rokov darujeme“ sme ukončili úspešnou zbierkou a sumu 2000 eur sme darovali Juhomoravskej komunitnej nadácii, ktorá v postihnutej oblasti dlhodobo pôsobí a vie, čo si obyvatelia želajú - splniť si svoj „neoveský sen“, tzn. postaviť si komunitní dům Neoveská stodola (pozn. komunitná nadácia sídli v Moravskej Novej Vsi). Pretože potrebná je nielen priama fyzická obnova, ale i obnova identity, živého folklóru, spolupatričnosti s miestom, kultúrneho a prírodného dedičstva. Južná Morava vám ďakuje.

Tlač
22. november 2021