Sme príjemcami vašich 2% z dane a sme tu doma

Spomenula som si, ako sme v roku 2000 zakladali nadáciu. Jedenásť ľudí s vážnosťou slonov vyslovilo svoje vízie o tom, ako bude vyzerať nadácia o 10 rokov. Minimálne jedna z nich, už si nepamätám, kto ju vyslovil, sa nám vtedy zdala veľmi zábavná - nadácia Markíza žiada od nás peniaze. Inak, väčšina z nich, viac či menej, sa naplnila, aj keď sme to vtedy brali ako triafanie do neviditeľného terča.

27. január 2019

A hoci sa zdá, že nie, ale záleží na každom z nás. Naše dennodenné rozhodnutia robia tento svet krajším, lepším, zdravším. Alebo som zasa uletela? No dobre, tak takým, akým dnes skutočne je. Ale čo my vieme, o desať, dvadsať, o sto rokov? To obrovské množstvo malých rozhodnutí zasadí stromy, vyseje trávu, nakŕmi zvieratá, pohladí deti, postaví most, opraví železnicu...

18 rokov financujeme pestré a zaujímavé verejnoprospešné aktivity. Jedna z vyslovených a nesplnených vízií je grantovať celoročne do celého trenčianskeho kraja. 2% sú na to dobrým prostriedkom. Ak nemáte inú preferovanú neziskovku, vyberte si pre tento rok nás.

Názov: Trenčianska nadácia
Sídlo: Kniežaťa Pribinu 3, 911 01 Trenčín
Právna forma: nadácia
IČO: 36121908 

Čo je potrebné, ak ste fyzická osoba/zamestnanec:
Požiadajte mzdovú účtovníčku o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti, vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby a do 30.4.2019 doručte obe tlačivá na daňový úrad.

Ak ste fyzická osoba, ktorá podáva za seba daňové priznanie typ A, alebo typ B, vyplňte vo vašom daňovom priznaní oddiel - Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona. Minimálna suma 3 eurá, posledný termín 1.4.2019.

Ak ste právnická osoba, vyplňte v daňovom priznaní za vašu spoločnosť VI. časť Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby. Minimálna suma 8 eur, posledný termín podania daňového priznania 1.4.2019.

27. január 2019
 
 Ďakujeme
Mesto Trenčín Ministerstvo kultúry SR - Ministerstvo Trenčiansky samosprávny kraj GRAND Hotel Trenčín Emerson AS Trenčín dogdocs Radovan Stoklasa [www.ksa.sk] - Tvorba www stranok eventive | tréningy - školenia - poradentvo Energia pre krajinu Timm Slovakia s.r.o Vaillant Trenčianska internetová televízia - Trencianska.tv ASOCIÁCIA KOMUNITNÝCH NADÁCIÍ BYTAS, s.r.o., Trenčín - kotolne, technické zabezpečenie budov a automatizácia, diaľkový dohľad cez internet IDEA Trenčín - reklamné štúdio Art event advokátska kancelária | law firm Považský cukor - Cukrovar Trenčianská teplá