Vytlačiť túto stránku

Vydali sme výročnú správu 2016

Keď sme pred sedemnástimi rokmi uvažovali o založení komunitnej nadácie v Trenčíne, rozmýšľali sme o desiatich, dvadsiatich rokoch, kedy by takáto organizácia mala naplniť svoj účel a spokojne by mohla zaniknúť. Snívali sme o spokojných ľuďoch, pestrom kultúrnom živote v zelenom meste, oddychových zónach, parkoch, stretávaní mladých ľudí, detí i tých starších, spoločných projektoch, snívali sme aj o záujme zahraničia o naše mesto a jeho život.

13. august 2017

Na vyjadrenie dnešného pocitu z našich prvotných naivných predstáv mi nenapadá nič lepšie ako použiť slová princeznej Lady hlavnému kráľovskému kuchárovi z rozprávky Princezná so zlatou hviezdou: „Nu mýlil ses trošíčku“.

Dnes s odstupom času, skúsenosťami s touto prácou a poznaním ľudí dospievam k myšlienke, že služby komunitnej nadácie nikdy nebudú zbytočné a nepotrebné. Nie preto, že by som neverila, že by sme sa raz mohli mať rozprávkovo, ale preto, že vždy sa nájdu nové lepšie nápady, ktoré bude treba morálne i finančne podporiť, noví darcovia, ktorí budú hľadať naplnenie svojich filantropických predstáv a noví núdzni, ktorí budú potrebovať našu pomoc.

VÝROČNÁ SPRÁVA 2016

Tlač
13. august 2017